Tarptautinė patirtis – sėkmingam darbui

Tarptautinė patirtis – sėkmingam darbui 

Leonardo da Vinci programa

“Profesinių įgūdžių tobulinimas. Užsienio šalių patirtis” 

VšĮ Biržų rajono savivaldybės poliklinika kartu su VšĮ Telšių rajono PSPC, VšĮ Biržų ligonine, VšĮ Kupiškio rajono PASPC, VšĮ Pasvalio PASPC ir VšĮ Rokiškio PASPC įgyvendino Leonardo da Vinci programos PLM mobilumo projektą “Profesinių įgūdžių tobulinimas. Užsienio šalių patirtis“.

Projekto metu 20 darbuotojų turėjo galimybę dvi savaites stažuotis Vokietijos arba Turkijos sveikatos priežiūros įstaigose, susipažinti su užsienio kolegų darbu, gilintis į veiksmingo prevencinių programų skatinimo ir vykdymo, motyvuojančio darbo užmokesčio formavimo, tarptautinių projektų vystymo, pacientų srautų valdymo, odontologijos naujovių taikymo bei paliatyvios priežiūros paslaugų organizavimo ir teikimo sritis.

 Iš VšĮ Biržų raj. sav. poliklinikos stažuotėn vyko pavaduotoja Vitalija Jukonienė, socialinė darbuotoja Vilma Kučinskienė, bendrosios praktikos slaugytoja Rasutė Staniulienė, gydytoja odontologė Vaida Zaborskytė ir ekonomistė Renata Gražinienė, iš VšĮ Biržų ligoninės  -  direktoriaus pavaduotoja slaugai Audronė Gaigalienė bei personalo specialistė Ramunė Šaknytė.

Kovo 1-14 dienomis šeši projekte dalyvaujančių įstaigų darbuotojai stažavosi Nevsehiro (Turkija) gydymo įstaigose. Stažuotojai dvi savaites dirbo ir bendravo su Turkijos kolegomis Dr İ. Ş. Atasagun valstybinėje ligoninėje, Kapadokya privačioje ligoninėje, Šeimos sveikatos ligoninėje, KETEM -  ankstyvosios vėžio diagnozės, atrankos ir mokymo centre, Nevsehiro burnos ir dantų sveikatos centre, Visuomenės sveikatos agentūroje. Didžiausią įspūdį Lietuvos medikams paliko medicinoje naudojamos informacinės sistemos ir „popierizmo“ nebuvimas: nėra  ambulatorinių kortelių, siuntimų, išrašų, receptų ir pan. - viskas suvesta į elektronines sistemas ir prieinama kiekvienam gydytojui.   

Laisvalaikį dalyviai leido turiningai: keliavo po nuostabų Kapadokijos regioną, aplankė istorines vietas, pabuvojo Goreme atvirame muziejuje, Uscihar kaimo šventyklose, urviniuose namuose, "Kursunlu" mečetėje. Vizito metu žavėjo ne tik  nuostabi gamta, bet ir malonūs, tolerantiški, vaišingi žmonės. 

Kovo 30 – balandžio 12 d. kiti 14 projekto dalyvių stažavosi Vernigerodo miesto Harzklinikum, Ballenstad,  Neustad paliatyvaus gydymo klinikoje, Diakonie Kragenhaus Elbingerode priklausomybių ligoninėje,  odontologijos klinikoje.  Darbuotojai susipažino su medicininio draudimo Vokietijoje ypatumais, gilinosi į kolegų darbo specifiką. Po stažuotės Vokietijoje projekto dalyviai labiausiai žavėjosi ypač geromis paliatyviosios slaugos sąlygomis, visiškai kitokiu personalo požiūriu į pacientą, komandos geranoriškumu ir pastangomis padedant ligoniui jaustis oriai, medikų darbu ne tik su pacientu, bet ir su jo artimaisiais. „Ten apsilankęs supranti, kas yra ori senatvė“, komentavo Rokiškio slaugytoja J. Lapelienė. Prevencinių programų vykdymas, nepaisant ženkliai didesnio finansavimo, Vokietijoje yra gana  panašus.   Vokietijoje - mergaičių ir moterų vakcinavimas nuo gimdos kaklelio vėžio Vokietijoje yra nemokamas, o Lietuvoje tam vis nesurandama lėšų, nors tai geriausiai šiuo metu veikianti gimdos kaklelio vėžio prevencijos priemonė. 

Laisvalaikiu  medikai žavėjosi Wernigerode architektūra, domėjosi istorija, aplankė įspūdingą miestelio pilį, klausėsi koncerto (J.Bramso „Regiem“) bažnyčioje, apžiūrėjo  Quedlinburgo miestą, lankėsi ekologiškos anglies gamybos įmonėje, aplankė Berlyną.

Dirbdami ir nuolat bendraudami su užsienio kolegomis projekto dalyviai patobulėjo ne tik profesine, bet ir kalbine, bendrakultūrine prasme. Darbinė patirtis pagal savo specialybę užsienio organizacijoje, kontaktai su užsienio kolegomis, patobulinti kalbiniai įgūdžiai, Europass mobilumo dokumentas, šalies kultūros pažinimas – tai aplinkybės, didinančios pasitikėjimą ir vertę darbo rinkoje. Darbuotojų įgytas kompetencijas panaudojus darbe pagerintas siunčiančiųjų organizacijų probleminių veiklos sričių darbas. 

Šį ketvirtadienį LdV programos PLM mobilumo projekto “Profesinių įgūdžių tobulinimas. Užsienio šalių patirtis“ baigiamojoje konferencijoje bus dar kartą pasidžiaugta galimybe dalyvauti projekte, apibendrintos naujos patirtys ir žinios,  pristatyti projekto rezultatai. 

 Projektinė veikla vykdoma gavus Europos Sąjungos paramą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Straipsnis publikuotas 2014 m. gegužės 29 d. laikraštyje „Šiaurės rytai“

Informacijos atnaujinimo data: 2024-07-08, 10:59:21